K léčbě křečových žil nabízíme našim klientům nejmodernější miniinvazivní metody.
Podle vědeckých studií a závěru evropské i americké odborné cévní společnosti mají neinvazivní tepelné metody, tedy ty, které využívají laser nebo radiofrekvenci, lepší výsledky než klasická operace.
Nespornou výhodou je i fakt, že po miniinvazivních zákrocích odcházíte “po svých” a můžete se ihned vrátit k běžným denním aktivitám.
Nejčastěji vám bude našimi lékaři doporučena tzv. laserová ablace (EVLT), která je v současné době považována za nejefektivnější a zároveň za nejšetrnější metodu. Při této metodě je laserové vlákno zavedeno do postižené žíly a pomocí velkého tepla žílu uzavře. Provádí se v lokální tzv. tumescentní anestezii, kdy je znecitlivující roztok aplikován do okolí ošetřované žíly.
Pro srovnání při klasické operaci tzv. strippingu je celá postižená žíla vytržena z žilního systému. Klasická operace se provádí v celkové anestezii a v rámci rekonvalescence je pak pacient nucen strávit několik týdnů v klidovém režimu a pracovní neschopnosti. A to nemluvíme o vyšší bolestivosti a případných komplikacích s hojením ran.
Po laserové ablaci můžete mít již od prvního dne vykonávat běžné činnosti a mít lehkou fyzickou zátěž, po týdnu pak plnou fyzickou zátěž. Po dobu 4 týdnů se doporučuje nošení kompresivních punčoch.
Z dalších metod pak nabízíme odstranění křečových žil žilním lepidlem nebo třeba flebektomii. Flebektomie je někdy doporučena jako doplňková léčba k laserové ablaci, protože se díky ní docílí lepšího estetické výsledku.